NovoPlaza na Novodvorské otevírá 22.3.2006

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Kolem Spořilova, Zdroj: NovoPlaza je tady, Vydáno dne: 21. 03. 2006

116Zítra - v úterý 22.března 2006 v 17:00 hodin se otevírá NovoPlaza - nové nákupní centrum. Toto slovo patří nejvyhledávanějším slovním výrazům, které byly v uplynulém měsíci hledány na Spořilovských novinách. Jen včera "NovoPlazu" hledalo na 450 lidí. (!) Nová nákupní centra dlouhodobě zvyšují návštěvnost Spořilovských novin. Za uplynulý rok a půl jsme na Spořilovských novinách psali o otevření hned dvou z nich, která se nacházejí v blízkosti Spořilova. Nejprve to bylo Centrum Eden, v listopadu pak Centrum Chodov. Nyní se otevírá třetí, pod názvem Novodvorská Plaza (NovoPlaza)...čtěte dále...

Přímou autobusovou linkou MHD bez nutnosti přestupu se obyvatelé Spořilova již zítra v podvečer dostanou k dalšímu velkému nákupnímu centru - Novodvorská Plaza (NovoPlaza). První část názvu napovídá, kde nachází. Komu na Spořilově nebude stačit linka 136, která koupěchtivé bez nutnosti přestupu dopraví jak do vršovického obchodního centra v Edenu, tak i opačným směrem - do obřího Centra Chodov (menší spořilovský Peny Market ani nepočítáme), bude moci nastoupit do autobusů linek č. 170, 203 případně i 121 a po necelých 20ti minutách vystoupí u dalšího nového velkého "shopping centra".

Součástí centra "Novodvorská Plaza" (NovoPlaza) je především supermarket Tesco (o rozloze 6500 m2) a na 110 dalších nových obchodů a butiků v nákupní galerii (např. Sportisimo, Droxi, OP Prostějov, Deichmann, Tchibo, Reserved, Levis a mnoho dalších). Investorem je společnost Plaza Centers. Stavba přišla na 1,2 mld. Kč. Nákupní centrum o celkové ploše téměř 30.000 m2 se rozkládá hned na dvou patrech. V zábavní části centra je umístěno multikino Cinema City ze šesti sály, bowlingová a biliárová herna, včetně kasina. Součástí centra budou pro tato centra typické fast food restaurace (Mc´Donald, KFC...). Parkovací zázemí je připraveno pro 900 aut.

Celý projekt byl dokončen v rekordním čase. Výstavba začala teprve v únoru 2005. Základem pro nové centrum byla starší třípatrová kancelářská budova.

...ale ani to není všechno. "Arkády Pankrác" - další velké nákupní centrum bude otevřeno v roce 2007.