Shopping linka číslo 136 právě vyjíždí

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Zdroj: Lifestyle 2005, Vydáno dne: 10. 11. 2005

Autobusová linka pražské MHD, linka číslo 136 je nyní tou pravou "shopping linkou". Vypravme se tedy na nevšední životní cestu...

Den právě začíná. Svítá a do stošestatřicítky se natlačí studenti z kolejí Blanice, Volhy, Sázavy...Amazonky a lidé z okolních krčských hvozdů.

Studium vysiluje. Co ke snídani ? Za chvilku si přece pořádně provětrávají své študácké peněženky v Centru Chodov v mekáči a "Kejefsí". Až se nají dosytosti, popojedou dále k Tý-Mobajlu, kde už na ně polyfonně zvoní nějaký ten "cool mobil" se kterým budou fakt "in".

Profrčí Spořilovem a už je vřele vítá Kaufland. Před obědem to chce trochu zakalit, ne ? V bistru před supermarketem nastojáka několik rychlých panáků rumu s okenou se slovanskými bratry z Divokého Východu a už si to valí přes Bohdalec do pravého nefalšovaného ráje v Edenu. Pizza z fastfoodu jistě spraví chuť. Trochu se voháknout v "Nájku" a zahulit u vodotrysků.

Po obědě by to chtělo trochu kultury, ne ? Zlatá stošestatřicítka. Jistě, na Floře jsme za chvilku. "Ájmax", "dolby surand", "sinema" a k tomu free popcorn. Pořádně se posilnit, protože další cesta bude dlouhá a nudná. Žižkov, Ohrada...

V Sazce si vsadí posledních pár korun na vítězství VyVolených jejichž příbytek záhy minou, a to už stojí ve frontě v prosecké Bille se třemi rohlíky a deseti deka junioru. Škvára je pryč. Ach jo. Život bez peněz, multikin, nákupů, "hepymílu" nemá přece smysl. Končíme ! Ďáblický hřbitov, prosíme vystupte.