Retardéry se mi nelíbí

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Doprava, Vydáno dne: 04. 11. 2005

Velice mě potěšilo, že jste vyhlásili anketu o tom, zda zachovat či zrušit zpomalovací prahy v Lešanské ulici. Jsem totiž obyvatel blízkého domu a jeden práh mám přímo před okny.
Vzhledem k tomu, že je v ulici ve dne i v noci značný provoz autobusů MHD a těžké nákladní autodopravy, hluk vzniklý přejezdem prahů těmito dopravními prostředky mě i další občany, bydlící v okolních domech značně obtěžuje (hlavně nárazy u aut s vleky).


Protože běžná stížnost na dopravní odbor MČ Prahy 4 neuspěla, byla zpracována petice za odstranění uvedených prahů a zabezpečení přechodu pro chodce jiným - nehlučným způsobem. Bohužel ani tato petice neuspěla přesto, že měření hlučnosti, provedená na náš požadavek (petičního výboru, jehož jsem členem) Hygienickou stanicí Praha prokázala zdvojnásobení hlučnosti v noci a její značné zvýšení ve dne.
Jsme rozhodnuti, pokud se nedomluvíme s Úřadem městské části Praha 4 celou věc mediatizovat nejen v tisku, ale třeba využít i pořad Občanské judo televize Nova. Není možné, aby státní úředníci, placení z našich daní, odváděli práci, která ničí zdraví občanů a životní prostředí v okolní lokalitě.

Ladislav Antušek