Velké změny MHD v oblasti Spořilova od 10.listopadu 2005

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Doprava, Zdroj: ROPID, DP, Vydáno dne: 02. 11. 2005

POZOR !!! Přicházejí velké změny v MHD na Spořilově

Aktualizováno 2. a 9.11.2005 (Datum zveřejnění na SN: 21.10.2005) - již brzy budou ke stažení nové jízdní řády
Otevření velkého nákupního centra - Centrum Chodov dne 9.11.2005 se blíží, a s tím se blíží i zcela zásadní změny ve spořilovské dopravě ! - Od rána 10. listopadu 2005 vejdou v platnost některé četné změny autobusových linek v oblasti Spořilova. Změněny budou linky číslo 118, 121 a 136. Čtěte dále...

34Jako by Dopravní podnik nevěděl, co ještě se Spořilovem dělat. Již od 10. listopadu 2005 budeme jezdit na Roztyly linkou číslo 136. A to zdaleka není všechno. Níže najdete veškeré a čerstvé podrobnosti:

118 - linka bude zkrácena ze zastávky "Koleje Jižní město a Chodov" jen do zastávky "Roztyly", kde bude trvale ukončena. Intervaly se nemění, jen ve všední dny odpoledne bude zaveden stálý interval 12 min.

Nová trasa linky 118:

ROZTYLY - Na Pahorku - Lešanská (Z) - Hlavní - Sídliště Spořilov - Měchenická - Spořilov - Lešanská - Roztylské náměstí - Starý Spořilov - Depo Kačerov - …… - DVORCE
Z= zpáteční směr

121 - linka bude ukončena na obratišti "Sídliště Spořilov" místo linky číslo 136 (ještě níže). Nedostanete se s ní tudíž k metru "C" Roztyly. Zároveň se zavádí proklady s linkou 118.
ve směru z Nádraží Braník bude trvale ze zastávky Spořilov vedena na obratiště Sídliště Spořilov, kde bude ukončena. Zastávka Hlavní ve směru Nádraží Braník se přemisťuje ze Senohrabské ulice do ulice Hlavní.

Nová trasa linky 121:

SÍDLIŠTĚ SPOŘILOV - Hlavní - Spořilov - Severozápadní - Depo Kačerov - …… - NÁDRAŽÍ BRANÍK

136 - zde budou největší změny. Autobus bude ukončen na Roztylech, respektive ve špičce bude místo linky 118 zajíždět až na "Koleje Jižní město". Autobus směrem od Ďáblic přijede normálně do zastávky "Sídliště Spořilov", kde se otočí, jako dříve linka 121 a poté se vrátí zpátky na Lešanskou a dále pak na "Roztyly", respektive "Koleje Jižní město". Změna trasy linky je odůvodňována hlavně tím, že na Chodově vyrostlo gigantické nákupní centrum (Centrum Chodov), které bude brzy otevřeno. Ve zpátečním směru pojede jako linka dříve linka 121.
Ve směru ze Sídliště Ďáblice bude trvale ze zastávky Spořilov prodloužena na obratiště Koleje Jižní Město, kde bude ukončena. V tomto směru bude zajíždět do sídliště Spořilov přes zastávky Hlavní, Sídliště Spořilov a Hlavní. Ruší se nástupní a výstupní zastávka Sídliště Spořilov. Zastávka Hlavní ve směru Sídliště Ďáblice se přemisťuje z Hlavní ulice do Senohrabské ulice.

Nová trasy linky 136:

SÍDLIŠTĚ ĎÁBLICE - …… - Flora - Orionka - Vlašimská - Bělocerkevská - Slavia - Bohdalec - Chodovská - Spořilov - Hlavní (T) - Sídliště Spořilov (T) - Hlavní - Lešanská (T) - Na Pahorku - ROZTYLY - Dědinova - Chodov - Jarníkova - Na Jelenách - KOLEJE JIŽNÍ MĚSTO
T = směr tam

V ranní přepravní špičce pracovního dne budou v úseku "Roztyly - Koleje Jižní Město" v provozu pouze vybrané spoje.

Po nedávné změně linek 260 a 213 si tak Spořilováci budou muset zvyknout na další velké změny. Jsou to změny trvalého charakteru.

Zaslal: spolupracovník Spořilovských novin pan Matěj Pluhař, Praha
Ilustrační obrázek: Citybus.cz