Výluka tramvají na Spořilově je u konce

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Doprava, Zdroj: pan Matěj Pluhař (Matej.Pluhar@seznam.cz), Vydáno dne: 05. 10. 2005

Jistě jste si všimli, že v oblasti Spořilova, Michle a Nuslí nejezdily asi 14 dní tramvaje. Výluka je ale nyní u konce a Spořilováci mohou opět nastoupit do tramvaje už na obratišti Spořilov...

Výluka sice netrvala dlouho, ale obyvatel Spořilova se přesto dotkla. Museli používat náhradní dopravu za linku 11, autobus X11. Ta stále ještě pár hodin má a mít bude provizorní obratiště na mostě oddělující Starý Spořilov a Sídliště Spořilov II. Od soboty 8.10.2005 ve vše vrací do starých kolejí.

Lidé často tramvají jezdí proto, aby poránu nemuseli stát v nekonečných kolonách směrem do centra v Chodovské ulici. Ale autobus na koleje vjet nemůže, takže všechny hlavní výpadovky ze Spořilova byly ucpané a ani X11 si leckdy nijak neporadila, i když měla na Chodovské vyhrazen zvláštní jízdní pruh.

Lepší zpráva ale nakonec: žádná velká výluka Spořilov a jeho okolí v brzké době nečeká, takže si obyvatelé mohou opět zvyknout na starý způsob dopravy.

Zaslal: Matěj Pluhař, Praha 2 - Vinohrady