Dopravní omezení u mostu přes Botič trvá

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Zdroj: Omezení dopravy - most přes Botič, Vydáno dne: 03. 10. 2005

Dopravní omezení na jediné spořilovské "lokální výpadovce" do starých Záběhlic, Zahradního města a také k obchodnímu centru Park Hostivař stále trvá. V okolí teprve nedávno dokončeného nového mostku přes potok Botič se totiž propadla vozovka.

V ulici U Záběhlického zámku, která je populární dopravní zkratkou obyvatel Spořilova došlo k propadu vozovky. O této skutečnosti jsme informovali (v rámci Aktualit) již v červenci.

Vozovka se propadla v místech křížení ulic U Záběhlického zámku – Za potokem). Naštěstí je ale možno most využívat i nadále. Při své cestě v těchto místech buďte ale opatrní a pamatujte na to, že je zde zúžení vozovky na jeden jízdní pruh a maximální šíři vozidla 2 metry.

Omezení začalo již 18.července 2005 a dle informací, které jsme zjistili bude trvat "do doby dokončení opravy vozovky" :-). Navíc zdroj (ÚMČ Praha 10) uvádí, že tento "nicneříkající" termín ukončení oprav může být i prodloužen oproti termínu dokončení prací, v případě, že dojde ke komplikacím při opravě.

Komunikace Ke Spořilovu, na kterou navazuje ulice U Záběhlického zámku a most přes Botič je u obyvatel Spořilova oblíbená především v době častých dopravních špiček a kolon na Spořilově a v okolí. Dá se tudy vcelku pohodlně "prokličkovat" až do Hostivaře bez nutnosti použití extrémně přetížené Jižní Spojky.

Investorem opravy v mostku přes Botič je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, Štefánikova 23, Praha 5.