Neobvyklá trasa náhradní dopravy X11

Autor: Marek Mahdal <mahdal(at)sporilov.info>, Téma: Doprava, Zdroj: Dopravní podnik hl.m.Pahy - výluka na Spořilově, Vydáno dne: 17. 09. 2005

Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce tramvajové trati, o které jsme vás již informovali, jezdí Spořilovem od sobotního rána 17.9.2005 náhradní autobusová doprava X11.

Na tom by nebylo nic neobvyklého, v minulých obdobích se povětšinou opravovala tramvajová trať v úseku Spořilov - Náměstí Bratří Synků zejména v místech U Plynárny a na Nuselské, až k zastávce Teplárna Michle. Náhradní doprava tak mohla zajíždět po tělese tramvaje až na konečnou smyčku.

Nyní je rekonstrukce složitější a významné opravy se dočkají a kolejové panely v podjezdu pod Jižní Spojkou, které již delší dobu opravovány nebyly.

Autobus PID linky X11 tak jezdí na Spořilov do zastávky Lešanaská, jejíž zastávkový sloupek je provizorně umístěn asi 50 metrů před mostem přes Spořilovskou. Nástupní zastávka je asi o 20 metrů blíže. Pro mnoho obyvatel Spořilova, kteří obvykle jezdí tramvají č.11 je to příjemné, i když jen dočasné spojení, protože "ušetří několik minut chůze a přestup. X11-ctka supluje i noční tramvaj, a to v intervalu 30 minut.

Autobus X11 bude v provozu až do 8.října 2005 (do cca 4:00 hod.), kdy výluka skončí a vše se vrátí do "normálních kolejí".