Děti ze Spořilova se i letos chystají na vodu!

Autor: Čtenář Spořilovských novin <(at)>, Téma: Děti a školy, Zdroj: vasekjilek@centrum.cz, Vydáno dne: 10. 04. 2005

O letních prázdninách se pravidelně několik z nás, nejmladších obyvatel Spořilova, vydává splout jeden z největších toků Čech. Letos na nás čeká řeka Ohře. Máte-li rádi trochu dobrodružství, sluníčko, koupání a atmosféru táboráků, můžete se k nám přidat!

Náš vodácký tábor je pro děti od 10 do 16 let a samozřejmě nemusíte bydlet na Spořilově, abyste se mohli zúčastnit. Dokonce nemusíte být ani zkušení vodáci, pro všechny nováčky pořádáme v červnu speciální víkendový výcvik.

Na vodu vyrážíme v sobotu 30. 7. a vracíme se 13. 8. 2005. Mezitím stačíme proplout krásnou krajinou Slavkovského lesa a Středního Poohří, navštívit města a hrady (např. Loket) i vyzkoušet své dovednosti na slalomové trati Hubertus. Navíc budeme hrát spoustu her, lézt po skalách, batikovat, pořádat výlety a užívat si koupání, sluníčka a prázdnin!

Většinou hned po příjezdu k řece zapomínáme na své Jihovýchodní a Severozápadní a stáváme se starověkými Féničany, rytíři krále Artuše nebo třeba řeckými argonauty. To abychom vyhráli v celotáborové hře.

Snažíme se být maximálně samostatní: vaříme si dohromady na roštu nad ohněm, všechny věci si vozíme v lodích. Ty stejně jako celé vodácké a tábornické vybavení nám zajišťuje 87. PS Javor (www.javor87.cz), která tábor pořádá. Na řeku se vydáváme s laminátovými loděmi typu Vydra.

Cena tábora je 3500 Kč, díky nim pokryjeme náklady na stravování a dopravu (bohužel, 118 bychom se do Chebu nedostali). Samozřejmě s námi jedou školení vedoucí a zdravotník.

Přihlásit se můžete až do konce května na stránkách skupiny, kde také získáte více informací. Ale pospěšte si! Nepořádáme „velkokapacitní tábor“, raději jezdíme s užším kroužkem dětí a vedoucích – celkem nás pojede 20. Z našich zkušeností jasně plyne: když se letos přihlásíte, příští rok s námi budete chtít jet zas!

Ahoj!
Václav Jílek, hlavní vedoucí tábora