Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou
  ze dne 04.11.2019, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 31.05.2020 16:39:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jana Přikrylová (janaa.prikrylova@gmail.com)
  Titulek: Vzpomínky na Olgu
  Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního filmového archivu jsem převzala do našich sbírek dar. Šlo o několik filmových kopií a listinné materiály, diplomy a další písemnosti dokumentující kariéru této nadané filmařky.
  Při přebírání materiálů vznikl mezi námi hezký vztah. Olga uměla zajímavě vyprávět o svém životě, ale i o filmařském působení. Její filmy v sobě nesou nejen dokumentární hodnoty, zachycují přeměnu krajiny, výstavbu vodních přehrad, ale i ekologická témata. Upřímně si neumím představit, jak v 50.letech obhájila na FAMU svůj film Mrtvé řeky.
  Naše setkání mě vždy těšila a jsem ráda, že se mi podařilo iniciovat i nahrání jejích vzpomínek do sbírky orální historie NFA.
  Na závěr se podělím o jednu historku. Při natáčení filmu z výstavby přehrady Orlík, chtěla režisérka mít záběry z vozíku, který na laně přepravoval materiál přes celé údolí. Kameraman toto "dobrodružství" odmítl a tak Olince nezbylo nic jiného, než do vozíku usednout a sama si záběry natočit.
  Její filmografie je dlouhá a natočené materiály využil například i Karel Čáslavský ve své sérii o Vltavě.
  Olinko zůstáváš v mých vzpomínkách a mém srdci. Jana Př.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8259769
  Květen135686
  Dnes4731

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 111 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE