Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Re: vzpomínka:
  "Oprava: po 20 letech..." (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • A už je tam správnej obrazek.:
  "Divil jsem se co maji Doubravsky naproti společného s Jetonickejma. A tvuj soused mi přípoměl že js . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • vzpomínka:
  "Ahoj Milane. Jsem Pavel, bydlel jsem vedle Jetonických a vídali jsme se na zahrádce, pamatuju se vel . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Neda mi to,:
  "abych se nezeptal proc je na tom uvodnim obrazku na druhe strane namesti lezici restaurace U Doubrav . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • Mrzi mne,:
  "ze restaurace byla prejmenovana na podivne Eureka. Pro nas stare sporilovaky vzdy byla, je a bude U . . . " (Vzpomínka na Františka Jetonického)
 • bez titulku:
  "To nebudou ani tak úpravy pro komfort Pražanů, ale Benešováků." (Studie prozkoumá možnosti zkapacitnění Jižní spojky)
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )


 • Spořilovský kalendář
  <<  Září  >>
  PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30     

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou
  ze dne 04.11.2019, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 31.05.2020 16:39:21     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jana Přikrylová (janaa.prikrylova@gmail.com)
  Titulek: Vzpomínky na Olgu
  Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního filmového archivu jsem převzala do našich sbírek dar. Šlo o několik filmových kopií a listinné materiály, diplomy a další písemnosti dokumentující kariéru této nadané filmařky.
  Při přebírání materiálů vznikl mezi námi hezký vztah. Olga uměla zajímavě vyprávět o svém životě, ale i o filmařském působení. Její filmy v sobě nesou nejen dokumentární hodnoty, zachycují přeměnu krajiny, výstavbu vodních přehrad, ale i ekologická témata. Upřímně si neumím představit, jak v 50.letech obhájila na FAMU svůj film Mrtvé řeky.
  Naše setkání mě vždy těšila a jsem ráda, že se mi podařilo iniciovat i nahrání jejích vzpomínek do sbírky orální historie NFA.
  Na závěr se podělím o jednu historku. Při natáčení filmu z výstavby přehrady Orlík, chtěla režisérka mít záběry z vozíku, který na laně přepravoval materiál přes celé údolí. Kameraman toto "dobrodružství" odmítl a tak Olince nezbylo nic jiného, než do vozíku usednout a sama si záběry natočit.
  Její filmografie je dlouhá a natočené materiály využil například i Karel Čáslavský ve své sérii o Vltavě.
  Olinko zůstáváš v mých vzpomínkách a mém srdci. Jana Př.

  Spořilovské aktuality
  21.09.2020: Před 80 lety nacisté zatkli odbojářku Bernáškovou, popravili ji o dva roky později
  Starší aktuality


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem6030972
  Září30974
  Dnes375

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 15 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE