Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Otevřený dopis ministru dopravy Antonínu Prachařovi
  ze dne 10.09.2014, autor článku: RNDr. Jana Růžičková, CSc.

  Komentář ze dne: 12.09.2014 14:09:09     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Sobotka slíbil dostavět Pražský okruh variantou, kterou shazuje soud
  Premiér Bohuslav Sobotka v pátek ráno navštívil pražský Spořilov, kam ho pozvala místní sdružení kvůli kamiónům. Ty zdejším sídlištěm projíždějí na Jižní spojku. Sobotka se vyslovil pro dostavbu Pražského okruhu, konkrétně pro stavbu 511 mezi D1 a Běchovicemi.
  „Jediná šance je dostavět okruh,“ řekl Sobotka obyvatelům Spořilova, kteří na něj asi půl hodiny čekali v dešti. Premiér přitom ví, že proti trase okruhu, jíž prosazuje Praha, je velký odpor. Vyslovil se pro maximální opatření v Běchovicích a dalších obcích, která by negativní vlivy tranzitní kamiónové dopravy potlačila.
  Sobotka přivítal, že pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo zásady územního rozvoje, které šedesát let starý návrh okruhu obsahují.
  Tento dokument ale zatím vždy narazil u soudů. Podle Sobotky ale není rychlejší cesta, jak řešit tranzit kamiónů na východě Prahy, aby neprojížděly sídlištěm. „Pokud by se plánovala nová trasa, je to na deset let,“ uvedl premiér.
  Na řadě je ministerstvo dopravy
  Zároveň odmítl požadavek sdružení SOS Spořilov, aby pro stavbu 511 ustanovil zvláštního vládního zmocněnce. „Žádný vládní zmocněnec nemůže nahradit to, když vedení Prahy bude komunikovat s ministerstvem dopravy,“ reagoval Sobotka.
  Potvrdil, že stavba 511 je státní investicí a je tedy nyní v rukou ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO). Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) řekl, že stát po schválení trasy nedokončené části Pražského okruhu zastupitelstvem může začít vykupovat pozemky. Odpůrci stavby ale chtějí trasu opět napadnout u soudu. Vadí jim, že Praha nevzala v potaz varianty a námitky.
  Pro pokračování okruhu do Běchovic se vyslovil také místostarosta Prahy 4 Jiří Bodenlos (ČSSD). „Jsou dvě věci, které bychom rádi: dostavba 511 a těžké zastřešení Spořilovské. To by mohlo být dříve, 2018, 2019, okruh bych viděl někdy kolem roku 2020,“ uvedl Bodenlos.
  Sobotkova postoje si starosta cení. „Premiér v podstatě řekl, že prioritou pro něj a pro vládu je dostavba Pražského okruhu, a to je pro mě dostatečný příslib,“ řekl Bodenlos.
  Obyvatelé věří, že se stavba urychlí
  Jana Růžičková z SOS Spořilov upozornila, že lidé vedle imisí a hluku trpí vibracemi. Některé domy jsou jen 16 metrů od silnice. „Doufáme, že když nám premiér vyjádřil podporu, mohla by se výstavba okruhu urychlit. Doufáme, že ministr Prachař pro to učiní vše. Napomoci by měl také zákon o liniových stavbách, který by podle zpráv médií mohl být v brzké době,“ doplnila Růžičková.
  Na Spořilově žije necelých 15 tisíc lidí, mnozí z nich podepsali petici, aby se nejprve odvedly kamióny a až pak stavělo zastřešení Spořilovské. „Je nutné řešit Spořilov jako celek, nejen Spořilovskou, ale také Jižní spojku a magistrálu na 5. května. Zátěž tu trvá desítky let,“ dodala Pavla Kačabová ze sdružení Zdravý Spořilov.

  Komentář ze dne: 13.09.2014 18:12:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Novinky.cz 12.9.2014
  Premiér Bohuslav Sobotka navštívil dopravní zátěží těžce zkoušený Spořilov

  Zástupci občanských sdružení informovali premiéra Bohuslava Sobotku při jeho páteční návštěvě pražského Spořilova o extrémní dopravní zátěži a z toho vyplývajících zdravotních rizicích. Premiér deklaroval prioritní zájem státu na urychlené dostavbě aktuální varianty Pražského okruhu, resp. stavby 511.

  Premiér Sobotka zareagoval na výzvu občanských sdružení SOS Spořilov a Zdravý Spořilov, která dlouhodobě upozorňují na katastrofální situaci a překračování limitů škodlivin v oblasti, kde žije více než 10 000 obyvatel.

  Sdružení se obrátila na premiéra s prosbou o podporu při jednáních s ministrem dopravy Antonínem Prachařem ohledně urychlení dostavby Pražského okruhu. Těžká tranzitní doprava je desítky let vedena nadlimitně zatíženým územím Spořilova. Dochází tak k poškození životního prostředí a zdraví lidí.

  Podle současných měření Ústavu experimentální medicíny AV ČR je oblast Spořilova extrémně zatížena prachovými částicemi PM2,5, což mimo jiné představuje významné kardiovaskulární riziko, a dále také karcinogenním benzo(a)pyrenem.

  Limity těchto látek jsou překročeny několikanásobně, a to dokonce i ve vnitřním prostředí, tedy v bytech. Nanočástice v ovzduší (rozsáhlá měření ČVUT) dosahují násobně až řádově vyšších koncentrací než je městské pozadí. Také hluk vysoce přesahuje hodnoty staré zátěže a výjimky umožňují v oblasti Spořilova dokonce hluk okolo 70 - 75 dB.

  Premiér Sobotka se osobně přesvědčil o extrémní dopravní zátěži Spořilova a seznámil se s navrhovanými opatřeními, mimo jiné s prosazovaným projektem zastřešení čtyřproudé sídlištní komunikace - Spořilovské. Zároveň zástupcům občanských sdružení potvrdil prioritní zájem státu na co nejrychlejším dokončení aktuální varianty Pražského okruhu, resp. stavby 511. Tato zpráva je zásadní nejen pro obyvatele Spořilova, ale i pro statisíce obyvatel Prahy, kterým desítky let projíždí těžký tranzit v těsné blízkosti domovů.

  Komentář ze dne: 13.09.2014 18:13:12     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Právo sobota 13.9.2014
  Sobotka slíbil na Spořilově okruh

  Premiér Bohuslav Sobotka v pátek ráno navštívil Spořilov, kam ho pozvala místní sdružení kvůli kamiónům. Ty zdejším sídlištěm jezdí na Jižní spojku. Sobotka se vyslovil pro dostavbu Pražského okruhu, konkrétně pro stavbu 511 mezi D 1 a Běchovicemi.

  Komentář ze dne: 14.09.2014 17:48:36     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (@)
  Titulek: Ministr Prachař: V zimě hrozí úplné uzavření mostů na D47
  Praha - Pokud se nebude situace kolem mostů na přivaděči k dálnici D47 v Ostravě řešit, hrozí během zimy jejich úplné uzavření. V Otázkách Václava Moravce to oznámil ministr dopravy ...


  Rozpadající se most na Spořilovské nad Türkovvou ulicí by se měl také okamžitě uzavřít! Pošlete tam ihned statika! A ať ho opraví renomovaná firma Bögl & Krýsl.  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8259688
  Květen135605
  Dnes4650

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 103 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE