Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Duben  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30      

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Miroslav Sígl: Pohled z pražského Spořilova
  ze dne 15.12.2012, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 16.12.2012 10:25:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Michal (joselm@volny.cz)
  Titulek: Logika v tom značení je
  Žádné nepochopitelné značení ulic naši předkové na Spořilově nezavedli. Je tomu právě naopak. Problém je jen v tom, že jsme si dnes (na rozdíl od našich dědů a otců) odvykli logicky myslet, uvažovat a bohužel i jednat. (To ostatně dokládá i nedávný skandál s počítání procent Ministerstvem vnitra.) Hlavní třída dělí Spořilov na jižní (směrem nahoru) a severní (dolů) část. Ulice kolmé na Hlavní třídu nahoru jsou tedy Jižní a dolů Severní. (Číslované jsou od kraje Spořilova.) Roztylské náměstí s kostelem dělí Spořilov na východní a západní část. No a pak jsou logicky v dolní (severní) části ulice na východ Severovýchodní, na druhou (západní stranu) Severozápadní. A obdobně je to "nahoře", na jihu. Na východ Jihovýchodní a na západ Jihozápadní.
  Údivu tudíž netřeba. Spíše to chce přemýšlet. Jako malí školáci jsme to (kdysi) zcela přirozeně chápali a také se podle toho orientovali.

  Komentář ze dne: 16.12.2012 15:53:29     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - patriot (@)
  Titulek: Re: Logika v tom značení je
  S tím musím souhlasit. Spočítejte si, kolik ulic na starém Spořilově je a představte si, že těch několik desítek ulic by bylo pojmenováno jako jinde - jména osobností, měst ... apod. To by se vůbec nedalo zapamatovat! Tohle je jednoduché a přehledné, když někdo hledá určitou ulici a nevím přesně, která to je, tak aspoň můžu říct: je to pod (nad) Hlavní třídou nalevo (napravo) od kostela.

  Komentář ze dne: 17.12.2012 13:17:20     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - (jana.karlovska@atlas.cz)
  Titulek: Spořilov má jednoduchou logiku
  Přidávám svůj souhlas s předchozími komentářemi. Když jsem se v roce 1988 přistěhovala, procházela jsem uličkami a nacházela systém. Pro našince je to systém logický, pro pošťáka taky, pro příchozího trochu zmatek, chápu. Ale systém je vlastně geniálně jednoduchý, jak se píše výše. Ani zastávky se nejmenují tak, jak popisuje pan Sígl. Škoda, že někteří z nás přestávají myslet na druhé, a taky se dívat dopředu, ne stále se ohlížet dozadu. Dětem už legionářskou duši nepředáme, a já říkám otevřeně : zaplať pánu Bohu za to.


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8074521
  Duben77551
  Dnes72

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 45 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE