Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Jak rozumět rozpočtu Městské části Praha 4?
  ze dne 26.04.2012, autor článku: Zasláno do redakce

  Komentář ze dne: 27.04.2012 01:44:13     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Bartošová (jarobartos@gmail.com)
  Titulek: Co nás stojí psi na Praze 4?
  Díky, pane Koláři, za opravdu poučné čtení.
  Udělal jste velkou práci za nás ostatní. Je to opravdu velký rebus vyluštit náš rozpočet.

  Nerozumím tomu, proč musí být rozpočet takto těžko srozumitelný. Že by to byl záměr :-)
  Bylo by moc užitečné, kdybyste na základě toho, co jste velmi pracně nastudoval z rozpočtu MěČ Praha 4 napsal čtivý článek do Tučňáku. Bylo by to určitě velmi zajímavé a pro většinu čtenářů překvapivé a napínavé čtení.
  Moc se za to přimlouvám a prosím Vás o to jménem všech potenciálních čtenářů.

  Napadá mě, že za ty peníze, vydávané za více méně marnou osvětu kolem problémů s psími exkrementy by se dalo dobře zaplatit mnoho odborných kontrolorů, kteří by na místě pokutovali nepořádné pejskaře a ev. kontrolovali i placení poplatků. To by bylo jistě velmi účinné. A ještě by se hodně ušetřilo. Jak se lidem sáhne do kapsy, rychle se naučí, jak šetřit obecní kasu. Ta suma, která se z rozpočtu vydává na záležitosti kolem psích exkrementů je neuvěřitelně vysoká. A zeleň na sídlištích je stále zahnojená od psů. Kdyby se na trávník vykakaly děti, kolemjdoucí by to možná pobouřilo, ale psi nikoliv. Bohužel, občané většinou majitele kadícího psa mlčky míjejí. A trávníkové plochy na sídlištích jsou pro naše děti tím pádem zakázané.

  S pozdravem Bartošová

  Komentář ze dne: 02.05.2012 22:34:54     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Kolář (k.kolar@centrum.cz)
  Titulek: Re: Co nás stojí psi na Praze 4?
  Reaguji tímto na oba statečné, kteří připojili ke svým příspěvkům e-mail a jméno.
  Děkuji paní Bartošová a krycímu jménu "anla" za kladné vyjádření k vydávaným informacím o zastupitelstvu a Rozpočtu.
  Zcela s vámi souhlasím, že by bylo ku prospěchu informovanosti občanů Prahy 4, kdyby uvedené informace byly zveřejněny v Tučňáku. Neměli by je však připravovat amatérsky občané sami sobě ale občanům jimi zvolení zastupitelé. Kteří ? Z vládnoucí koalice nebo z opozice ? Co myslíte ?
  Při pohledu na stránky Tučńáka a jeho obsah leckoho napadne otázka komu zejména slouží ? Široké informovanosti občanů o rozhodování Rady nebo zastupitelstva nebo k opakovanému zviditelňování některých osobností ? Jaký prostor v něm dostává pro své vyjádření opozice ? Teprve v několika posledních číslech ale jen k danému tématu v rubrice "Názory". I ty stojí zato si přečíst.
  Časopis Tučňák byl původně periodikem pro informování obyvatelů Prahy 4 o "dění a činnosti" radnice. Možná jste si všimli, od ledna 2012 že Tučňák se stal magazínem. Posouzení hodnoty informací sdělovaných občanům v něm ponechávám na jejich čtenáři.
  S uvedeným stavem se nehodlá nadále smiřovat několik občanských sdružení z Braníka, Krče, Pankráce a zaslalo Otevřený dopis starostovi MČ Praha 4 s žádostí o jeho zveřejnění v Tučňáku. Na odpověď od p.starosty čekáme. Poté bude rozhodnuto o zveřejnění Otevřeného dopisu.
  Tolik na vysvětlenou k vašemu návrhu o zveřejňování článků o zastupitelstvu v Tučňáku.
  S pozdravem
  Kolář

  Komentář ze dne: 16.05.2012 15:42:39     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Jarda (@)
  Titulek: Re: Co nás stojí psi na Praze 4?
  ad psi: kontrolu dodrzovani verejneho poradku (mmj. i uklid po psech) ma v agende Mestska policie. Jak to dopada v praxi, je videt treba zde - http://praha4.cz/3558_Vysledna-cinnost-z a-rok-2011-vyber
  Doporucuji porovnat s poctem resenych dopravnich prestupku.

  Komentář ze dne: 27.04.2012 13:23:00     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - anla (anla39@seznam.cz)
  Titulek: skvělé počtení
  Vážený pane,
  děkuji Vám za všechny články o zastupitelském činění.
  Souhlasím s přáním předešlého komentáře, aby jste napsal do Tučňáku (pokud to ovšem zveřejní) a případně další články o demokracii v zastupitelstvu MČ P4.
  Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem
  Anla


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5980197
  Srpen8731
  Dnes36

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 14 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE