Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  

Spořilováci sobě
Napište nám!
Těšíme se na vaše příspěvky, fotografie, komentáře a další informace, které rádi zveřejníme. Kontaktovat redakci můžete prostřednictvím e-mailu noviny@sporilov.info.


Poslední komentáře
 • Farmářské trhy - aktuální informace:
  "Milí naši zákazníci a podporovatelé! 🍀 Po dnešní schůzce s firmou Mercatus jsme se dobrali . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Farmářské trhy:
  "Dobrý den, ráda bych se zeptala jak dopadl výběr provozovatele farmářských trhů na Roztylském náměst . . . " (Kdo bude provozovat farmářské trhy na Spořilově?)
 • Karel Koželka na sídlišti Spořilov II:
  "Dobrý den, nevíte náhodou někdo z vás, kde konkrétně architekt Karel Koželka na sídlišti Spořilov . . . " (Život na spořilovském sídlišti v roce 1970)
 • Neni to zadna 1. trida.:
  "Mila Michaelo, jsme vrstevnici. Ja chodil do C a ty bud do a nebo B. Moje sestra Lida s tvoji sestr . . . " (Zapomenutá školní fotografie ze ZŠ Jižní)
 • Tusim,:
  "ze s Renatou jsem chodil do prvni tridy. Ale ta pak nejak zmizela stejne jako Olina Tvrda. mnohem po . . . " (Spitznerovi vzpomínají na Spořilov - díl 1.)
 • Re: no nevim...:
  "Tento názor je kvalitní." (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • no nevim...:
  "pokud někdo netrefí do volební místnosti bez aplikace, je otázka, jestli by měl mít volební právo.. . . . " (Víte, kudy do volební místnosti? Poradí vám mapová aplikace)
 • Souvislost s článkem:
  "A jak to souvisí s článkem?" (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Nenakupovat u pilulky.cz!:
  "Proti územnímu rozhodnutí přišly dvě žaloby, po změně vedení ji stáhli na radnici Horní Počernice. Ž . . . " (D1 u Spořilova přestala být dálnicí!)
 • Šabatová:
  "„Zima bude těžká. Nevíme, s čím přijde vláda, ale lidem budou muset pomoci i města. Například balíčk . . . " (Do zastupitelstva městské části Praha 4 kandiduje devět volebních subjektů!)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31   

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: 17.listopad 1989 na Spořilově
  ze dne 17.11.2005, autor článku: Marek Mahdal

  Komentář ze dne: 18.11.2005 09:45:37     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - stařec (@)
  Titulek:
  Od ledna 89 jsme přešli od poslouchání Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy (kterou tuším v té době přestali rušit) k osobní účasti na demonstracích. Zní to dnes směšně, ale celý národ měl tak staženou řiť, že poslouchání rozhlasu byl adrenalínový sport největšího kalibru. Stačila nějaká drobnost a člověk mohl dostat černý puntík a nejen že nemohl na dovolenou ani do socialistické Jugoslávie, měl problémy ve škole nebo zaměstnání, ale bohužel to platilo i pro jeho příbuzenstvo. Riskovat, že kvůli vám půjde vaše dítě na metaře .... i to byl důvod, proč s revolucí museli začít studenti "bez závazků".
  Někdy v létě na mě padla "deprese", když jsem zjistil, že na demonstrace chodí pořád stejná tisícovka lidí, je to jen taková hra na ryby a rybáře s policií, jejich obušky a stříkačkami, ale nikam to nevede. Už jsem ničemu nevěřil. Člověk byl tak "uchýlenej", že si musel kupovat pod pultem sovětský (!!!)
  Týdeník aktualit, protože i zprávy z SSSR a její pěrestrojky byly nadějí. Časem se ke mě začaly dostávat i Lidové noviny vydávané otcem a synem Rumlovými, jejichž několikanásobné -a tudíž při tehdejší kopírovací technice téměř už nečitelné - kopie je konspirativně předávaly Prahou.
  Veselou historku jsme zažili na 28.října89, kdy jsme nás oslovila nešťastná mladá dvojice ze (Západního!!! to existovalo:-) Německa v Golfu, že se nemůže dostat do rezervovaného hotelu v centru Prahy. Ať jela kudy to šlo, vždy narazila na kordony policie a demonstranty a doprava byla zavřená. Byli úplně v šoku, takovouhle atmosféru nezažili nikdy. Dohodli jsme se s nimi, že když neprorazí, vyzvedneme je na dálnici a přespí u nás na Spořilově. Na demonstrace jsme totiž jezdili autem, protože pod nějakou záminkou (kino) jsme nejprve odváželi děti k babičce.

  Tak konečně ten 17. listopad.
  Protože se poprvé jednalo o povolenou demonstraci přikrytou SSM= Socialistický svaz mládeže, a protože si každý říkal, že na 50. výročí zabití Opletala Němci, si bolševik netroufne zasáhnout (že jsou blbí, ale ne tak moc), tak jsme s sebou vzali děti. Podobnou úvahu měli asi i další, protože Albertov byl doslova nabytý lidmi. Děti jsme si museli dát na ramena, aby je dav nepošlapal. Tentokráte to byla úplně jiná atmosféra. Žádný mlčenlivý pokus dostat se na Václavák pod koně. Byla to demonstrace s transparenty, část z nich pravděpodobně vyrobili študáci na kolejích z vlastních prostěradel. Ve vzduchu bylo cítit, že se překročila ta magická hranice, kdy se lidé přestávají bát, protože jsou silnější než policie. Nakonec se dav vydal na Vyšehrad, což byla ta povolená část. Už bylo šero a člověk viděl nekonečný dav vinoucí se ulicemi (lidé asi měli zapalovače nebo svíčky).
  Tady končí mé vyprávění, protože děti už byly unavené (1,5 a 3 roky) a asi i vystresované a tak jsme se volky nevolky z Vyšehradu vydali směr Spořilov a ne s davem na Národní.

  Pak už to jelo jak namydlený blesk. Demostrace, sbírky pro studenty, řečnění ve fabrice k dělníkům, jednání s vedením, občanské fórum na Spořilově - nějaká podpisová akce na stěně přes Centrumem (Albert).....

  Sakra, kde jste kdo? Další magické osmičkové datum se blíží: 1918, 38, 48, 68, 89 byl trochu pomalejší .... 2008???
  Každá česká generace musí mít svoji revoluci. Copak vám ta současná situace vyhovuje? V létě vznikne další "opokoalice" ODS-CSSD nebo ještě hůř ČSSD-KSČ. Lidská práva se omezují pod záminkou boje proti terorismu, který USA svým chováním vědomě sami podporují a mi podporujeme USA... Rusové dělají totéž. Na životní prostředí se kašle, stejně jako na bídu ve 3. světě. Tady si Paroubek mlátí tanečníky hůř než Jakeš mlátil nás v léte 89....
  2008 je už za 3 roky :-)

  Komentář ze dne: 20.11.2005 16:49:15     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Marek M. (@)
  Titulek: Re:
  Díky. Velmi hezký komentář. Něco na těch letech asi je (2008 ?)... uvidíme.

  MM

  Komentář ze dne: 31.07.2015 17:59:26     Reagovat
  Autor: [cai2015801] - cai2015801 (qing1212120@gmail.com)
  Titulek:  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem8259781
  Květen135698
  Dnes4743

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 103 uživ.


  you porn vidéos gratuites sur Bestporn2021.com

  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE