Spořilovské noviny
Úvod | Stáhněte si | Spořilovské odkazy| FACEBOOK | International  


Poslední komentáře
 • Aplikace Kam s ním?:
  "Druhou, možná ještě "chytřejší" možností je použít web a mobilní aplikaci "Kam s ním? . . . " (Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem )
 • Re: Re: vzpomínka:
  "V 60 letech Jsem chodila na Spořilov do Školy. Na pana Zelenku si vzpomínám a ještě dnes se mi vyb . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • díky:
  "nejsem zítra v Praze, ale našel jsem si jiné setkání, takže na dálku jsem s vámi" (Pozvánka na setkání inspirované Milionem chvilek pro demokracii )
 • Vzpomínky na Olgu:
  "Setkali jsme se s Olgou někdy v roce 2015. Jako vedoucí oddělení akvizice a prezervace Národního fil . . . " (Rozloučení s Olgou Růžičkovou, rozenou Sixtovou)
 • Vzpomínka na Plivátko:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Plivátko dnes)
 • Ještě Pochvala "Plivátka":
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Koupaliště Spořilov:
  "V padesátých letech minulého století jsme bydleli s bratrem a rodiči v Praze XIV.-Nuslích a chodili . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • bez titulku:
  "Jako rodič žáka ze ZŠ Jižní to vidím trochu, vlastně zcela, jinak. Nechci tu prát špinavé prádlo (i . . . " (Naprostá většina žáků díky rodičům má přístup k technologiím, které umožňují distanční výuku)
 • a ještě k plivátku:
  "Někde poblíž býval areál, snad tehdy svazarmu, kde létali s upoutanými modely a proháněli upoutané m . . . " (Vzpomínka na Plivátko)
 • Re: Fotografie:
  "https://www.krcakzije.cz/lokalita/jatka- rasovna-nebo-plivatko-historie-arealu-in terlov.html " (Vzpomínka na Plivátko)


 • Spořilovský kalendář
  <<  Srpen  >>
  PoÚtStČtSoNe
       1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31       

  Mohlo by vás zajímat...

  Komentáře

  ke článku: Hluk = dlouhodobý problém Spořilova
  ze dne 27.04.2005, autor článku: Marek Mahdal

  Komentář ze dne: 29.04.2005 16:14:16     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - DavidP (m@m)
  Titulek: hluk
  Muzu jenom souhlasit, protoze v lokalite Hute je hluk ze spojky taky casto k nesneseni a to nejsme primo na rane. Je to hodne odvisle od pocasi. V kazdem pripade je tohle historicka zatez Sporilova a kazda dilci snaha o zmenu je chvalihodna. Otazkou ovsem je, zda je vubec nejaka vule, byt "politicka" s timto problemem neco delat, protoze vsichni vime, ze to neni otazka deseti, nebo statisicu, nybrz desitek, spise stovek milionu a nedelam si iluze, ze by radnice na podobne podnety reagovala prilis vstricne.

  Komentář ze dne: 02.05.2005 10:46:23     Reagovat
  Autor: neregistrovaný - Pavel (@)
  Titulek: hluk D1
  Bydlím na Jižním náměstí se zahradou směrem k D1. Mezi mým plotem a tou betonovou zdí jež "odděluje" Spořilov od D1 je pouze slepá ulička. Chtěl jsem postavit nový plot s tím, že to bude zároveň "protihluková zeď". Při mých jednání na odboru výstavby MčP4, jsem bohužel narazil. Podotýkám, že výšku plotu jsem navrhoval shodnou se stávající (2m). Plot prý musí být "klasický spořilovský". Na mou otázku, co to je? a ať mi na Spořilově ukáže dva shodné ploty se pousmáli a odkázali mě na památkáře......
  Můj "skoro" soused (cca50m) postavil protihlukovou zeď o výšce cca 4m na platné stav. povolení a má na zahradě krásný klid......
  Upřímně mu závidím a vzpomínám na slova manželky: "Já bejt tebou, tak až tam pudu tak si je vemu!"


  Čtenáři od 31.5.2004

  Spořilovská kliknutí
  Celkem5981970
  Srpen10504
  Dnes315

  Spořilováci na webu

  Nyní si čte web : 19 uživ.


  (c) Spořilovské noviny 2004 - 2019  
  Vydavatel: Mgr. Tomáš Hromádka - REGIONPLUS. Adresa redakce: Mgr. Tomáš Hromádka, Rakovského 3162/8, 143 00 Praha 4. IČO: 03582205. Tel. 777 944 684.
  Vytvořeno pomocí redakčního systému phpRS. Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Spořilovských novin publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
  Kontaktní e-mail redakce: noviny@sporilov.info
  CENÍK INZERCE